Her sağımdan sonra kullanılır

Alkali deterjanlar yag, kan ve proteinleri çözme kabiliyetine sahip güçlü kimyasal maddelerden üretilir. Kir mineral yada organik nitelikte olabilmektedir. Mineral kalintilar asitik deterjanlarla temizlenir. Asitik deterjanla yapilan temizlik sonrasi kalan film seklindeki kir tabakasi organik olup ancak alkali deterjanlarla çözülebilmektedir. Süt, yumurta, et gibi gidalarin kirleri organik kir grubundandir. Reiner Alkali, organik kirlerin temizliginde kullanilan alkali hipoklorit çözeltisidir. Içerigindeki klor proteinlerin yapisini bozarak kloraminler olusturur. Tavsiye edilen sicaklikta ortamda kalan yaglar, sodyumhidroksitle parçalanarak olusan dogal sabun yüzey aktif özelligi sagliyarak kombine temizlik saglanmis olur. Süt toplama tanklari, kapali sistem sagim sistemlerinde borular, tasinabilir sistemlerde olusan yag ve protein artiklarinin temizligi ve burada üremeye baslamis olan mikroorganizmalara karsi kullanilir. Alkali maddeler çelik de olsa metallerle reaksiyona girer. Bu nedenle alkali ham maddelerin uygun oranda kullanilmasi gerekir. Reiner Alkali süt sagim makinaniza uygun formüle edilmis olup antikoroziv katkisi sayesinde cihazinizin plastik ve çelik aksamina zarar vermez. Kullanim sekli ve dozu için tabloyu inceleyiniz.
KULLANIM SEKLI VE DOZU

Reiner Alkali CIP

Uygulama Süresi 10 dakika

Sicaklik 45-65 derece

Konsantrasyon % 0.5-1.5

Ön yikama 10-20 dakika

Son yikama 10 dakika Soguk su

Kapali sistemler için;

10 litrelik suya yaklasik yarim yada bir çaybardagi kullaniniz. Açik sistemlerde ise yaklasik 1 su bardagi alkali deterjan 10 litre suya katilarak seyreltilir firça kullanilarak temizlik yapilir. Diger sistemlerde %3-5 oraninda kullaniniz.

DIKKAT EDILECEK HUSUSLAR: El göz vücut temasindan uzak tutunuz. Teneffüs etmeyiniz. Diger temizlik ürünleriyle karistirmayiniz. Kaliteli paslanmaz çelikte korozyon yapmaz. Uygulamadan sonra durulama yapiniz. Ürünü günes görmeyen serin yerde muhafaza ediniz.

TICARI TAKDIM SEKLI : 5-25 kg mavi plastik ambalajlardadir.

Asit deterjan, süt toplama tanklari, kapali sistem sagim sistemlerindeki borularda olusan organik kirler ile kirece bagli olusumlarin temizliginde kullanilir. Süt sagim makinalarinin uzun süreli kullanimi sonrasinda süt içinde bulunan mineraller cihazin membranlarinda, elle temizlenmesi mümkün olmayan cihaz iç kisimlarinda birikmeye baslar. Zamanla tortu ve plak haline gelen bu kalintilar ayni zamanda bakterileri de barindirmaya baslar. Sagim makinaniz düzenli olarak temizlenmezse bir müddet sonra kullanilamayacak hale gelebilir. Barindirdigi bakteriler nedeniyle sagim sonrasinda sütteki bakteri, maya ve mantar oraninin artmasina, sütünüzün düsük fiyatla satilmasina neden olur. Reiner Asit, süt nedeniyle olusan tortulari etkili bir sekilde yok eder. Ürünümüzde kullandigimiz bilesim, gida seviyesinde kullanilmasina izin verilen fosforik asit çesitlerinden olusmaktadir. Ham maddeler Belçika menseli olup ürünümüzü güvenle kullanabilirsiniz. Asidik özelligi sayesinde bakteri maya mantar üremesini engeller. Kullanim sekli ve dozu için tabloyu inceleyin.
KULLANIM SEKLI VE DOZU :
Uygulama Süresi Sicaklik Konsantrasyon
Ön yikama 10 dakika 60 derece
Reiner CIP2 20-30 dakika 45-65 derece % 0.5-1.5
Son yikama 10 dakika Soguk su
Kapali sistemleri için; 10 litrelik suya yaklasik yarim yada bir çaybardagi açik sistemlerde ise firçayla yaklasik 1 subardagi eklenerek seyreltilir. Diger sistemlerde %3-5 oraninda kullaniniz.
DIKKAT EDILECEK HUSUSLAR: El göz vücut temasindan uzak tutunuz. Teneffüs etmeyiniz. Diger temizlik ürünleriyle karistirmayiniz. Kaliteli paslanmaz çelikte korozyon yapmaz. Uygulamadan sonra durulama yapiniz. Ürünü günes görmeyen serin yerde muhafaza ediniz.

TICARI TAKDIM SEKLI : 5-20 kg plastik ambalajlardadir

Ölçü aleti, aktarma tasi, gügüm gibi malzemeler de bakteri barindiran, temizlenmeden kullanilmasi halinde temiz süte mikrop bulastiran küçük ama dikkat edilmesi gereken araçlardir. Süt saklamak, nakletmek için kullanilan bu gibi küçük kaplar bosaldiktan hemen sonra derhal temizlenerek sihhi hale getirilmelidir. Temizligine alkali deterjanla baslanir daha sonra asidik deterjan kullanilir. Bu temizleyici maddeler sütten olusan kir ve mineral kalintilari yok eder, tüm mikroorganizmalari öldürerek sihhi hale getirir. Bu temizlik için için su, termometre, alkali deterjan, durulama kabi, naylon firça, asidik deterjana ihtiyacimiz olacak. Öncelikle süt kabi bosalir bosalmaz yaklasik 40 derece sicakliktaki durulama suyuyla çalkalanmali, kap içindeki kalintilar aritilmalidir.Temizlik asamasina geçildiginde kullanilacak su yaklasik 70 derece sicak olmalidir. Reiner Alkali Deterjan kullanim klavuzunda belirtilen oranda bu sicak su ile seyreltilir. Yikanacak kap legenin içine konmali, hazirlamis oldugumuz alkali sivi yikanacak kaplarin üzerini örtecek miktarda legene dökülmelidir. Yikamak istedigimiz bu gibi küçük kap ve aletler alkali sivinin içinde en az 5 dakika bekletilmeli, naylon firça ile iç ve dis yüzeyleri tamamen firçalanmalidir. Alkali Deterjanla temizlenen kap ve aletlerin iç ve dis kisimlari soguk su ile durulanmalidir. Durulama sonrasinda Reiner Asit Deterjan kullanim klavuzunda belirtilen miktarda su ile karistirilmali, yukarida belirtildigi gibi yikanmis kap ve aletlerin üzerini kaplayacak sekilde asidik karisim dökülmelidir. Burada birkaç dakika kalmali, asidik karisimin yikanan alet ve kaplarin iç kismina kadar nüfuz etmesi saglanmalidir. Daha sonra kap ve aletler yikama legeninden çikarilir, bol suyla durulanir. Suyu süzülüp tam olarak kuruduktan sonra sihhi hale gelmis alet ve kaplariniz kullanima hazirdir.

Uygulama Alanlari Reiner Alkali CIP sert ve yumusak suda köpük olusturmadan sorunsuz çalisan son derece etkili alkali bir ajandir. Özel dezenfektan etkisiyle ürün bütün bakterileri öldürür. Ajanin dikkat çekici özelliklerinden biri de küçük gözeneklere nüfuz ederek tüm yüzeye mükemmel etki eder. Reiner Alkali CIP süt tanklari, süt sogutma ve sagim makineleri ve aksesuarlarindaki tüm organik kirleri ve bakterileri temizler. Manuel yani klasik usulde elle temizlik ya da devri daim sistem temizleme yapildiginda ürünü kullandiktan sonra olasi kalintilari temizlemek için içme suyu ile iyice durulayin. Ekipmanlarda ve borularda 'ölü alanlar' ya da bosluklarda yetersiz durulama durumunda paslanmaz çelik de olsa pH degeri <7 oldugunda kalan klorür iyonlari korozyona sebep olabilir. Konsantrasyon %0.5 - %2.5 (5 - 25 gram/litre), Sicaklik 30 - 80 ° C, Süre 5 - 20 dakika Ürün 39 gr / kg aktif Cl içermektedir. Malzeme uyumlulugu : PVDF, PP, PE, PVC, Paslanmaz Çelik, Cam Reiner Alkali CIP alüminyum üzerinde kullanilmamasi gerekir. Çelik standartlarinin ve türleri farkli olmasindan ötürü malzeme uyumsuzluklari göz ardi edilemez. Alkali temizlik ürünlerinde kullanilan aktif maddeler çok güçlü oldugundan, kullanmadan önce önemsiz bir noktada ürünü test edin. Bu husus tüm markalar için ayni sekilde geçerlidir.
Biyositler için uyari : Biyositler için güvenilir kullanilim. Kullanmadan önce her zaman uyarilari ve isaretleri okuyun!
Risk sembolleri : Sodyum hipoklorit solüsyonu ve Sodyum hidroksit C KOROZIF
Özel Uyarilar : Daima orijinal ambalajinda siki bir sekilde kapali tutun. Günes isigindan uzak, serin bir yerde saklayiniz. Bidondan ihtiyaciniz kadarini alin, eger fazla aldiysaniz bunu tekrar geri dökmeyin, ikinci kullanisiniza kadar ayri bir kapta tutun. Seyreltilen ürünü o gün kullanin. Ürünü kullanmadan önce her durumda güvenlik bilgi formunu okuyunuz. Önlemler konusunda, ilk yardim tedbirleri ve depolama ile güvenlik bilgi formlari ve isletme talimatlarina bakiniz. Formda verilen bilgiler teknik bilgi ve mevcut deneyime karsilik gelir. Herhangi bir garanti teskil etmez, bunlar sadece temel bilgi olarak kabul edilecektir.
Görünüs Sari renkli sivi
Koku Hafif Klor kokulu
Köpük etkisi Yok
Fosfatlar Yok
Yogunlugu (20 ° C) g / cm ³ 1,205-1,225
Konsantrasyon H2Oda % 1lik H2O da % 3 H2O da % 5
pH degeri (% 1, 20 ° C) 12,2-12,8 ............
Iletkenlik (% 1, 20 ° C) mS / cm 7,7-8,7 21,5-25,5 36,0-41,0
Fenolftalein alkalinite (ml) 2.8 ± 0.5 (%1 de 10 ml örnek)
m-Deger (ml)
Güvenli Depolama + 5 ° C - + 30 ° C